Aš ir jie: apie vienatvę, vienišumo jausmą ir artumo siekį 2021-10-13

08/23/2021

Tai seminaras jautria ir labai reikalinga tema - apie artimo ryšio santykiuose siekį ir tą skausmingą vienišumo jausmą. Vienas svarbiausių žmogaus poreikių - būti artimame santykyje su kitais. Tačiau daugelis žmonių jaučiasi vieniši, nepritampantys, nesuprasti. Pandemijos situacijoje taip besijaučiančių žmonių skaičius dar padidėjo, padaugėjo šeimų, nebejaučiančių artumo ir emocinio ryšio. Ką daryti, kad nesijaustum vienišu ir kaip bendrauti su kitais, kad būtum išgirstas? 

Santykių vertė yra intymume. Tai yra, kai galiu būti artimame ryšyje su kitu, išlikdamas savimi. Tokių santykių norime visi, nors daugelis, o kai kas niekada gyvenime, nėra to išgyvenę. Ir taip atsitinka ne dėl to, kad "man nepasisekė sutikti tokio žmogaus", kaip kad sako kai kurie mano klientai. Dažnai santykyje su kitais patys sau neleidžiame išgyventi tikro artumo. Mus stabdo baimė, neleidžianti suartėti su kolegomis darbe, su kaimynais, šeimoje, sekse, su draugais ...

Šiame seminare sužinosite, kuo skiriasi vienatvė ir vienišumas, kokie yra vienišumo tipai, kokios išorinės ir vidinės patirtys "įjungia" intymumo baimę ir kas slypi už šio išgyvenimo skirtingo charakterio struktūrą turintiems žmonėms (narcisistinio, itin jautrių žmonių ir išgyvenusių psichologines traumas). Taip pat turėsite galimybę atsigręžti į savo patirtis ir patyrinėti savo vienatvę ir vienišumo jausmą, suvokti, kas man asmeniškai trukdo patirti artumą santykiuose ir prisitaikyti kai kuriuos savipagalbos būdus, padedančius keistis.

Norintiems išmokti lengviau užmegzti pokalbį, jį palaikyti ir bendrauti, bus naudinga sužinoti, kokie yra bendravimo lygmenys, kaip paprastai galima pereiti nuo vieno prie kito ir kuriame iš jų galimas artimas ryšys.

Seminaras parengtas, naudojantis Geštalto ir Kognityvinės terapijos bei Mindfulness (dėmesingo įsisąmoninimo) pratimais bei praktikomis.

Seminarą veda psichoterapeutė Danguolė Krupovnickienė, sertifikuota Mindfulness (dėmesingo įsisąmoninimo) ir Kognityvinės terapijos mokytoja instruktorė, Geštalto psichoterapijos ir Mindfulness asociacijų narė, mokymų lektorė.

RENGINIO DALYVIAI GAUS:

1. Išsamią teorinę informaciją šia tema;

2. Išmoks geriau suprasti savo jausmus ir tvarkytis su sunkiais išgyvenimais bendraujant;

3. Galės tiesiogiai užduoti jiems aktualius klausimus ir iš karto gauti atsakymus;

5. Lektorės paruoštą medžiagą-skaidres ir seminaro vaizdo įrašą;

6. Dalyvavimą patvirtinantį pažymėjimą.

Seminaras vyks zoom platformoje, vieno seminaro trukmė 2 valandos (nuo 19-21 val.), iš kurių 1,5 val. užims teorija ir praktinės užduotys, o pusvalandis bus skirtas jums, jūsų klausimams, diskusijoms ir pasidalijimams. Registruojantis galite iš karto atsiųsti savo rūpimą klausimą.

DALYVAVIMO SĄLYGOS:

Seminaro kaina 27 eur., registruojantis į du seminarus iš karto, vieno seminaro kaina 25 eur., registruojantis į penkis seminarus ir daugiau, kaina po 20 eur.  Registracija tvirtinama po apmokėjimo. Norintiems pasiteirauti telefonu: 868774775 

 www.info@esukmc.lt  www.danguolekrupovnickiene.lt