Grupinė terapija


Daugiau apie grupinę psichoterapiją - kas tai?

Grupinė psichoterapija - tai efektyvus ir greitesnis, nei individuali terapija, būdas spręsti psichoemocines problemas, gyvenimiškus ir santykiuose su kitais bei pačiu savimi kylančius sunkumus, atsitiesti po sunkių, trauminių, patirčių ir pradėti keistis, vis daugiau remiantis savimi,  didinant pasitikėjimą savimi ir auginant savivertę. 

Gyvenime patiriami sunkumai atsikartoja grupės narių santykiuose, todėl dėl joje sukuriamų unikalių sąlygų keistis, terapinė grupė dar kartais vadinama gydančia bendryste.

Kaip tai nutinka?

Pirmiausia - kai bendraujant su grupės dalyviais suvokiu savo sunkumų pasireiškimą, galiu iš karto tyrinėti šį savo reagavimo ir elgesio būdą, aiškinantis, kur dar gyvenime aš aš tai patiriu, suvokti, kaip jis atsirado ir įsitvirtino manyje, kokią naudą iš to gaunu, o ką prarandu ir svarbiausia - atrasti, ko iš tikrųjų šioje situacijoje noriu ir tai daryti.

Toliau - čia pat galiu mokytis pamatyti ir prisitaikyti daugiau ir labiau man tinkamų būdų reaguoti tokiose situacijose, gauti grupės dalyvių atgalinį ryšį ir įžvalgų apie jų patirtis tokiose situacijose.

Ir trečia - labai svarbu, kad čia pat, dabar, saugiai galiu išbandyti naujus būdus reaguoti ir pasitikrinti, kaip jaučiuosi, pasielgęs kitaip. Naujų patirčių įsisąmoninimas tampa galimybe naujus elgesio modelius po truputį pernešti į gyvenimą už grupės ribų. Be to, grupėje gaunu palaikymą, būtina pradedant keistis

Kas dar svarbu?

Terapinėje grupėje laikomasi pagrindinių principų, kurių dėka sukuriama saugi ir palaikanti atmosfera.

Kokie gi tie principai?

Konfidencialumo, nevertinimo ir nekritikavimo, atsakomybės prisiėmimo, palaikymo, savo įžvalgų, jausmų ir išgyvenimų išsakymo, atvirumo ir empatijos. Šioje erdvėje galima saugiai būti, atpažinti savo problemas, mokytis priimti save ir išgirsti kitus, būti geranoriškesniu sau ir kitiems, išbandyti naujus elgesio modelius, kitaip kurti santykius, atviriau reikšti savo jausmus, išsakyti savo nuomonę, apginti savo ribas, auginti savivertę ir pasitikėjimą savimi. 

Šiuo metu kviečiu prisijungti į nuo rugsėjo 12 d. prasidedančią ilgalaikę psichoterapinę grupę Vilniuje "Žmogui reikia žmogaus", norinčius: turėti saugią geranorišką aplinką, kurioje galima kalbėtis ir suvokti, kas mano gyvenime yra ne taip, ką galiu keisti ir kaip keistis, kad gyvenčiau lengviau, bendraučiau su kitais ir būčiau santykiuose, neprandant savęs ir pradėčiau kurti prasmingą man savo gyvenimo istoriją.

Grupinė terapija pripažįstama, kaip vienas iš efektyviausių būdų, norintiems: giliau suvokti save, kad galėtum keistis; mokytis gyventi gyvenimą, išsivaduojant iš nuoskaudų, bejėgiškumo ir beprasmybės ar vidinės tuštumos jausmo; pradėti tvarkytis su praeities patirčių pasekėmis, iki šiol trukdančiomis kurti sveikus santykius, lengviau bendrauti ir jaustis oriai, saugiai, komfortiškai savo gyvenime.

Dalyvavimas grupėje bus naudingas, jei nori:

 • mokytis tvarkytis su gyvenimo iššūkiais, stresu, nerimu, depresinėmis nuotaikomis ir kitomis sunkiomis emocijomis ar išgyvenimais
 • spręsti bendravimo ir santykių problemas
 • rasti motyvaciją keistis ir pradėti tai, ko iki šiol nedrįsai
 • atrasti savo stiprybes, įsiklausyti į savo poreikius ir jais remtis
 • didinti pasitikėjimą savimi ir auginti savivertę
 • gauti palaikymą ir psichoemocinę paramą

Grupę vesiu aš, geštalto psichoterapeutė Danguolė Krupovnickienė (Europos serifikatas EAGT), sertifikuota Mindfulness, atida grįsto Streso valdymo ir Kognityvinės elgesio terapijos trenerė (Neuromedicinos institutas), Europos Geštalto psichoterapijos ir Mindfulness asociacijų narė, organizacijų konsultantė ir mokymų lektorė.

Remsiuosi Geštalto terapija, Mindfulness, dėmesingu įsisąmoninimu grįstu streso valdymu, Kognityvine elgesio terapija, vaidmenų, dailės, rašymo terapijomis.

Prieš registruojantis, vyks konsultacija, kurios metu išsigryninsime jūsų galimybes joje dalyvauti, tikslus ir lūkesčius, aptarsime kitas detales. Konsultacija nemokama

Kas gali dalyvauti ir dalyvavimo sąlygos

Grupėje gali dalyvauti asmenys nuo 18 m. Grupėje iki 12 dalyvių, ji bus atvira, karts nuo karto atsinaujinanti

Susitikimų laikas: nuo 18 iki 20 val. antradieniais. Vasaros laikotarpiu grupės Vilniuje nevyksta, galima dalyvauti gamtoje vykstančiose grupinės terapijos stovyklose - intensyvuose

Vieta: Mindaugo 21, Vilnius

Kaina: vieno užsiėmimo kaina 30 eur., mokama už 5 dalyvavimus grupėje į priekį

Registracija į psichoterapinę grupę

"Gyvenimą keičiantis nuotykis" - kasmet didžiulio susidomėjimo sulaukianti grupinės terapijos (geštalto kryptis) savaitgalinė stovykla liepos 5 – 7 dienomis

Jose dalyvavusieji sako - labai sveika nors kartą metuose atsitraukti nuo kasdieninės rutinos, kad, susigrąžinus vaikišką smalsumą, išvyktum stovyklauti.

Tai puiki galimybė pasiimti pauzę sau. Išminties. Džiaugsmo. Laisvės. Svajonių. Pauzę tam, kad suvoktum, kur dabar esi ir kuria kryptimi norisi judėti toliau. Tam, kad atrastum savo beribes galimybes, kuriomis nesinaudoji. Tam, kad gautum nuoširdų ir motyvuojantį palaikymą, būtiną savęs priėmimui ir savo vertės pamatymui naujai.

Tikrai žinau, kad išėjus iš "užburto rato", galima atrasti savyje tiek daug nepanaudotų galimybių pradėti gyventi lengviau, bendrauti laisviau ir turėti daugiau savęs savo gyvenime.

Tas akimirksniu prabėgsiantis trumpų naktų ir ilgų dienų savaitgalis gali nukeliauti į užmarštį, kaip kad daugelis jų. O gali tavo gyvenimui suteikti naują prasmę ir turėti ypatingą vertę, tapus atskaitos tašku tavo pokyčiui. Tad, jei daugiau nori, nei bijai:

✔️realių pokyčių gyvenime

✔️ susitikti "akis į akį" su tuo, kuris gyvena giliai viduje, suvokti, kas jis, ko jis nori ir daryti tai ar atstovėti jo poreikius, būnant su kitais

✔️atrasti savo galimybes, talentus, svajones, didžiuotis savo išskirtinumu ir priimti savo pažeidžiamumą

✔️patirti jaudulį, tris paras gyvenant su nepažįstamais žmonėmis, kurie stebuklingu būdu taps jums artimesni už kai kuriuos artimuosius

✔️ vakarais sėdėti prie laužo, kaitintis kaimiškoje pirtyje, maudytis šaltiniuotame tvenkinyje ar ežere, klausytis vėjo pievose ir kitų gamtos garsų

✔️jaustis lepinamu, svarbiu, vertingu

KVIEČIU REGISTRUOTIS

Šįkart gyvensime nuostabioje sodyboje "Pievų menė", esančioje 25 km nuo Vilniaus (kryptis – Nemenčinė). Paprastai, likus savaitei iki stovyklos, žmones supažindinu, kad keliese važiuotų vienu automobiliu, dažnai dalyviai iš Vakarų Lietuvos atvažiuoja traukiniu, o iš stoties juos paima naujieji draugai. Tad, nuotykiai prasideda dar iki oficialaus stovyklos atidarymo!

Programoje:

✔️11 valandų skirta grupinei terapijai

✔️ 5 valandos – psichoterapinėms dirbtuvėms: kūrybinės užduotys ir psichologiniai žaidimai. Dirbtuvių temos: "Kas AŠ? Mano tapatybė ir savastis", "KAIP priimti save ir likti savimi, būnant su kitais"

✔️ 2 valandos savirefleksijai ir rašymo terapijai.

✔️✔️ Programa parengta taip, kad užteks laiko ir atsistatymui, pabūnant vienumoje, pasivaikščiojimams, maudynėms, pirčiai, pasisėdėjimui prie laužo ir tiesiog gerai leidžiant laiką.

Valgysime 3 kartus dienoje čia pat pagamintą skanų naminį maistą, kurį ruošianti Alma perduoda jums, kad tikrai turės atsargų, jei kažkam bevakarojant dar norėsis užkrimsti:) ir dar žada mus lepinti naminiais skanėstais per kavos/arbatos pertraukas.

Stovyklą vesiu aš, Danguolė Krupovnickienė. Esu sertifikuota Europos geštalto psichoterapeutė, šiuo metu studijuoju supervizorių programoje; turiu grupinės psichoterapijos ir geštalto konsultavimo organizacijose specializacijas, tobulinausi Dailės, Terapinio rašymo, Kūno ir schemų terapijų kursuose. Taip pat esu sertifikuota Mindfulness Streso valdymo (MBSR) ir Kognityvinės elgesio terapijos (MBCT) mokytoja instruktorė, mokymų lektorė, Europos ir Lietuvos geštaltinių psichoterapijų bei Įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijų tikroji narė.

Dalyvių skaičius ribotas – iki 12 žmonių.

Kaina registruojantis ir sumokant iki gegužės 1 d. 300 eur., vėliau – 350 eur. Atsisakius dalyvauti, pinigai nebus grąžinami, bus galima vietoje savęs atsiųsti kitą dalyvį

DETALI PROGRAMA 2024 liepos 5-7 dienomis

Penktadienis

Atvykimas ir įsikūrimas 12- 13 val.

13.00 - 14.00 Pietūs

14.00 – 16.30 Susipažinimas, stovyklos taisyklės ir programa, grupinė terapija (geštalto kryptis)

16.30 - 17.30 Laisvas laikas

17.30 - 18.30 Psichoterapinės dirbtuvės, psichologiniai žaidimai tema: "Kas AŠ? Mano tapatybė ir savastis"

19.00 - 20.00 Vakarienė, po jos pasirinktinai: pokalbiai prie laužo arba laikas tik sau

22.00 Savirefleksija, rašymo terapija, miegas

Šeštadienis

7.30 val. Ryto pasveikinimo ir savęs pažadinimo dienai ritualai, atliekami kartu ar individualiai: mankšta, joga, maudynės, meditacijos ir kitos praktikos.

9.00 val. Pusryčiai

10.00 - 12.30 Grupinė terapija (kavos, arbatos, užkandžių pertrauka)

12.30 - 13.00 Laisvas laikas

13.00 - 15.00 Pietūs, po jų laisvas laikas

15.00-16.30 Psichoterapinės dirbtuvės, psichologiniai žaidimai. Tema – "KAIP priimti save ir likti savimi, būnant su kitais"

16.30 – 17.00 Laisvas laikas

17.00 – 19.00 Grupinė terapija

19.00 -20.00 Vakarienė, po jos – pirtis, kubilas. Nenorintiems pirties, laisvas laikas

22.00 Savirefleksija, rašymo terapija, miegas

Sekmadienis

7.30 Ryto pasveikinimo ir savęs pažadinimo dienai ritualai, atliekami kartu ar individualiai: mankšta, joga, maudynės, meditacijos ir praktikos

9.00 val. Pusryčiai

10.00 -12.00 Grupinė terapija

12.00 -13.00 Pietūs po jų - pasiruošimas atsisveikinimo pasirodymui

14.00 -15.30 Improvizacijos iš stovyklos gyvenimo. Grupės užbaigimas, atsisveikinimas

15.30 Išvykimas

Jei jauti kylančią energiją, sakyk sau – TAIP! ir registruokis, laukiu tavęs šiame stebuklingame pokyčių kelyje😊

registruotis

Pagrindinius grupinės terapijos principus, kurie padėjo klientams, aprašė garsus amerikiečių psichoterapeutas Irwin D. Yalom knygoje "Grupinės psichoterapijos teorija ir praktika". Šie duomenys buvo surinkti apklausus pačius grupių dalyvius.

Kas buvo atrasta?

 • Grupė suteikia viltį. Kadangi grupėje yra skirtingų žmonių, turinčių skirtingas patirtis, dalyviai išgirsta, kaip su panašia problema galima susitvarkyti. Tai suteikia vilties.
 • Grupė parodo problemos universalumą. Labai dažnai, susidūrus su vienokia ar kitokia problema, atrodo, kad tu toks vienintelis, tačiau tai dažniausiai netiesa. Grupė suteikia galimybę, pamatyti, kad ir kiti žmonės sprendžia panašias problemas. Šis suvokimas suteikia palengvėjimo jausmą.
 • Grupėje galima dalintis informacija. Grupės dalyviai turi galimybę dalintis savo žiniomis ir visiems aktualia informacija.
 • Grupė skatina geranoriškumą ir atjautą. Grupės dalyviai naudodami savo stiprybes gali padėti vieni kitiems ir taip ugdo pasitikėjimą savimi ir savigarbą.
 • Grupė, tai maža mikrovisata. Grupėje nevyksta nieko, kas šiaip neįvyksta žmogaus gyvenime. Čia atsikartoja vaikystės patirtys, bendravimo su kitais žmonėmis ir pasauliu modeliai, išryškėja dalyvių požiūris į save ir kitus. Grupės dalyviai gali saugiai tyrinėti šiuos dalykus ir juos keisti labiau adaptyviais, sveikesniais.
 • Grupėje galima vystyti socializacijos metodus. Kadangi grupėje palaikoma saugi atmosfera, čia yra puiki terpė mokytis naujų elgesio būdų. Grupės dalyviai vieni kitiems suteikia palaikymą ir pagalbą, tai leidžia eksperimentuoti be baimės pralaimėti.
 • Grupėje galima mokytis iš kitų. Grupės dalyviai turi galimybę mokytis vieni iš kitų, modeliuoti patinkantį kitų dalyvių ar psichoterapeuto elgesį.
 • Grupė sudaro sąlygas tarpasmeniniam mokymuisi. Bendraudami su kitais grupės dalyviais, gaudami grįžtamąjį ryšį iš jų ir psichoterapeuto, nariai gali daug geriau suprasti ir suvokti save.
 • Grupė suteikia priklausymo jausmą. Grupėje siekiama tų pačių tikslų, o tai suteikia dalyviams priklausymo ir priėmimo jausmą. Šis jausmas neabejotinai labai svarbus kiekvienam žmogui.
 • Grupėje patiriamas katarsis. Savo patirties dalijimasis su kitais žmonėmis gali padėti sumažinti gėdos, kaltės jausmus, mažinti stresą.
 • Grupė ugdo atsakomybę. Ji siūlo paramą ir gaires. Dirbdami grupėje dalyviai supranta savo atsakomybę - už savo veiksmus, pasirinkimus ir gyvenimą.

Kaip vyksta grupinės psichoterapijos sesija?

 • Grupę, dažniausiai, veda vienas arba keli psichoterapeutai. Dalyvių skaičius priklauso nuo grupės tikslo, taikomo terapinio metodo ir panašiai, bet įprastai būna 8 - 14 dalyviai.
 • Sesijoje dalyvauja tik grupės dalyviai ir psichoterapeutai. Pirmųjų sesijų metu yra susitariama dėl taisyklių. Taisyklės yra svarbi efektyvaus darbo dalis, o viena pagrindinių psichoterapeuto užduočių užtikrinti šių taisyklių laikymąsi.
 • Dalyviai dažniausiai susirenka kartą per savaitę, tačiau priklausomai nuo grupės tikslų, naudojamų metodų ir t. t. sesijos gali vykti ir kitokiais intervalais.
 • Optimaliausia grupės sesijos trukmė yra 1,5 val. Tačiau, vėlgi, priklausomai nuo grupės tikslų, metodų ir t. t. trukmė gali būti ilgesnė ar trumpesnė.
 • Dažniausiai grupės dalyviai susėda ratu, kad kiekvienas dalyvis galėtų gerai matyti kitus dalyvius. Nuo to, kokie yra grupės tikslai, priklauso, kaip vyks terapinis procesas ir kokie metodai bus pasitelkti. Kartais dalyviai tiesiog dalijasi, kalba, pasakoja ir neatlieka jokių fizinių užduočių, o kartais, dalyviai juda sesijos metu, atlieka užduotis ir t.t.

Grupinė psichoterapija - tai efektyvus ir greitesnis, nei individuali terapija, būdas spręsti psichoemocines problemas, gyvenimiškus ir santykiuose su kitais bei pačiu savimi kylančius sunkumus, neleidžiančius gerai jaustis. Gyvenime patiriami sunkumai atsikartoja grupės narių santykiuose, todėl dėl joje sukuriamų unikalių sąlygų keistis, terapinė...