Grupinė terapija

Registracija į grupinę terapiją

Terapinė grupė Vilniuje nuo rugsėjo 13 - lapkričio 22 d., dešimt antradienių vakarų,

norintiems: 

* pasimokyti lengviau bendrauti, išbandant naujus elgesio modelius

* pradėti daugiau pasitikėti savimi ir kitais

* išmokti tvarkytis su sunkiomis emocijomis: nerimu, baime, neryžtingumu, nuotaikų svyravimų ir pan.

* gauti palaikymą ir psichoemocinę paramą

Grupinė terapija - kas tai?

Grupinė psichoterapija - tai efektyvus ir greitesnis, nei individuali terapija, būdas spręsti psichoemocines problemas, gyvenimiškus ir santykiuose su kitais bei pačiu savimi kylančius sunkumus, neleidžiančius gerai jaustis. Gyvenime patiriami sunkumai atsikartoja grupės narių santykiuose, todėl dėl joje sukuriamų unikalių sąlygų keistis, terapinė grupė dar kartais vadinama gydančia bendryste.

Kaip tai nutinka?

Pirmiausia - kai bendraujant su grupės dalyviais suvokiu savo sunkumų pasireiškimą, galiu iš karto tyrinėti šį savo reagavimo ir elgesio būdą, aiškinantis, kur dar gyvenime aš aš tai patiriu, suvokti, kaip jis atsirado ir įsitvirtino manyje, kokią naudą iš to gaunu ir ką prarandu ir svarbiausia - atrasti, ko iš tikrųjų šioje situacijoje noriu.

Toliau - čia pat galiu mokytis pamatyti ir prisitaikyti daugiau ir labiau man tinkamų būdų reaguoti tokiose situacijose, gauti grupės dalyvių atgalinį ryšį ir įžvalgų apie jų patirtis tokiose situacijose.

Ir trečia - labai svarbu, kad čia pat, dabar, saugiai galiu išbandyti naujus būdus reaguoti ir pasitikrinti, kaip jaučiuosi, pasielgęs kitaip. Naujų patirčių įsisąmoninimas tampa galimybe naujus elgesio modelius po truputį pernešti į gyvenimą už grupės ribų.

Grupėje bus 10-12 dalyvių ir psichoterapeutas, tad santykyje su jais, išryškės skirtingos jūsų asmenybės dalys, pamatysite ir stipriąsias jūsų puses, ir silpnąsias, gausite pilnesnį paveikslą iš įvairių jūsų gyvenimo aspektų.

Kas dar svarbu?

Terapinėje grupėje laikomasi pagrindinių principų, kurių dėka sukuriama saugi ir palaikanti atmosfera. 

Kokie gi tie principai? 

Konfidencialumo, nevertinimo ir nekritikavimo, palaikymo, savo įžvalgų, jausmų ir išgyvenimų išsakymo, atvirumo. Šioje erdvėje galima saugiai būti, atpažinti savo problemas, mokytis priimti save ir išgirsti kitus, būti geranoriškesniu sau ir kitiems, išbandyti naujus elgesio modelius, kitaip kurti santykius, atviriau reikšti savo jausmus, išsakyti savo nuomonę, apginti savo ribas, auginti savivertę ir pasitikėjimą savimi. Šiame gydančios bendrystės kelyje su jumis bus psichoterapeutė, padedanti grupei ir asmeniškai kiekvienam dalyviui. Užsiėmimuose remsimės Geštalto terapija, Mindfulness, dėmesingu įsisąmoninimu grįsta Kognityvine elgesio terapija bei vaidmenų ir rašymo terapija.

Grupės psichoterapeutas?

Grupės psichoterapeutė Danguolė Krupovnickienė, sertifikuota geštalto terapeutė (Rygos ir Vilniaus Geštalto institutai, Europos Geštalto psichoterapijos asociacija), sertifikuota Mindfulness, dėmesingu įsisąmoninimu, grįsto Streso valdymo ir Kognityvinės elgesio terapijos mokytoja instruktorė (Neuromedicinos institutas), mokymų lektorė.

Kas gali dalyvauti?

Grupėje gali dalyvauti asmenys nuo 18 metų, norintys pamatyti savo pasikartojančius elgesio modelius ir atrasti motyvaciją keistis, išdrįsti elgtis, būti kitaip, nei iki šiol, ieškoti naujų problemų sprendimo būdų ir čia pat juos išbandyti, išsiugdyti ar susigrąžinti pojūtį, kad aš iš tikrųjų galiu valdyti ir kurti savo gyvenimą, remtis savimi, savo poreikiais, o santykiuose vis dažniau būti "savo pusėje", susitvarkant su kasdienio gyvenimo iššūkiais.

Dalyvavimo sąlygos?

Grupėje 10-12 dalyvių, grupė uždara, po pirmojo užsiėmimo nauji dalyviai nebus priimami.

Užsiėmimai vyks gyvai, Vilniaus Naujamiestyje, tiksli vieta bus pranešta užsiregistravusiems.

Susitikimų laikas: 10 kassavaitinių užsiėmimų trečiadieniais, pradedant rugsėjo 13 d. 

Visos datos: rugsėjo 13, 20, 27, spalio 4, 11, 18, 25, lapkričio 8, 15, 22 dienomis 

Laikas - nuo 18 iki 20 val.

Kaina 300 eur., galima mokėti per du kartus - pusę sumos registruojantis, kitą - po ketvirtojo užsiėmimo. Prieš tvirtinant registraciją, su kiekvienu būsimu dalyviu susisieksiu asmeniškai, susipažinsime ir pasikalbėsime. Šio susitikimo kaina jau įskaičiuota.  

Registracija:  www.esukmc.lt, www.danguolekrupovnickiene.lt

tel. nr. 868774775

Pagrindinius grupinės terapijos principus, kurie padėjo klientams, aprašė garsus amerikiečių psichoterapeutas Irwin D. Yalom knygoje "Grupinės psichoterapijos teorija ir praktika". Šie duomenys buvo surinkti apklausus pačius grupių dalyvius.

Kas buvo atrasta?

 • Grupė suteikia viltį. Kadangi grupėje yra skirtingų žmonių, turinčių skirtingas patirtis, dalyviai išgirsta, kaip su panašia problema galima susitvarkyti. Tai suteikia vilties.
 • Grupė parodo problemos universalumą. Labai dažnai, susidūrus su vienokia ar kitokia problema, atrodo, kad tu toks vienintelis, tačiau tai dažniausiai netiesa. Grupė suteikia galimybę, pamatyti, kad ir kiti žmonės sprendžia panašias problemas. Šis suvokimas suteikia palengvėjimo jausmą.
 • Grupėje galima dalintis informacija. Grupės dalyviai turi galimybę dalintis savo žiniomis ir visiems aktualia informacija.
 • Grupė skatina geranoriškumą ir atjautą. Grupės dalyviai naudodami savo stiprybes gali padėti vieni kitiems ir taip ugdo pasitikėjimą savimi ir savigarbą.
 • Grupė, tai maža mikrovisata. Grupėje nevyksta nieko, kas šiaip neįvyksta žmogaus gyvenime. Čia atsikartoja vaikystės patirtys, bendravimo su kitais žmonėmis ir pasauliu modeliai, išryškėja dalyvių požiūris į save ir kitus. Grupės dalyviai gali saugiai tyrinėti šiuos dalykus ir juos keisti labiau adaptyviais, sveikesniais.
 • Grupėje galima vystyti socializacijos metodus. Kadangi grupėje palaikoma saugi atmosfera, čia yra puiki terpė mokytis naujų elgesio būdų. Grupės dalyviai vieni kitiems suteikia palaikymą ir pagalbą, tai leidžia eksperimentuoti be baimės pralaimėti.
 • Grupėje galima mokytis iš kitų. Grupės dalyviai turi galimybę mokytis vieni iš kitų, modeliuoti patinkantį kitų dalyvių ar psichoterapeuto elgesį.
 • Grupė sudaro sąlygas tarpasmeniniam mokymuisi. Bendraudami su kitais grupės dalyviais, gaudami grįžtamąjį ryšį iš jų ir psichoterapeuto, nariai gali daug geriau suprasti ir suvokti save.
 • Grupė suteikia priklausymo jausmą. Grupėje siekiama tų pačių tikslų, o tai suteikia dalyviams priklausymo ir priėmimo jausmą. Šis jausmas neabejotinai labai svarbus kiekvienam žmogui.
 • Grupėje patiriamas katarsis. Savo patirties dalijimasis su kitais žmonėmis gali padėti sumažinti gėdos, kaltės jausmus, mažinti stresą.
 • Grupė ugdo atsakomybę. Ji siūlo paramą ir gaires. Dirbdami grupėje dalyviai supranta savo atsakomybę - už savo veiksmus, pasirinkimus ir gyvenimą.

Kaip vyksta grupinės psichoterapijos sesija?

 • Grupę, dažniausiai, veda vienas arba keli psichoterapeutai. Dalyvių skaičius priklauso nuo grupės tikslo, taikomo terapinio metodo ir panašiai, bet įprastai būna 8 - 14 dalyviai.
 • Sesijoje dalyvauja tik grupės dalyviai ir psichoterapeutai. Pirmųjų sesijų metu yra susitariama dėl taisyklių. Taisyklės yra svarbi efektyvaus darbo dalis, o viena pagrindinių psichoterapeuto užduočių užtikrinti šių taisyklių laikymąsi.
 • Dalyviai dažniausiai susirenka kartą per savaitę, tačiau priklausomai nuo grupės tikslų, naudojamų metodų ir t. t. sesijos gali vykti ir kitokiais intervalais.
 • Optimaliausia grupės sesijos trukmė yra 1,5 val. Tačiau, vėlgi, priklausomai nuo grupės tikslų, metodų ir t. t. trukmė gali būti ilgesnė ar trumpesnė.
 • Dažniausiai grupės dalyviai susėda ratu, kad kiekvienas dalyvis galėtų gerai matyti kitus dalyvius. Nuo to, kokie yra grupės tikslai, priklauso, kaip vyks terapinis procesas ir kokie metodai bus pasitelkti. Kartais dalyviai tiesiog dalijasi, kalba, pasakoja ir neatlieka jokių fizinių užduočių, o kartais, dalyviai juda sesijos metu, atlieka užduotis ir t.t.

Parengta pagal www.neuromedicina.lt 

Grupinė psichoterapija - tai efektyvus ir greitesnis, nei individuali terapija, būdas spręsti psichoemocines problemas, gyvenimiškus ir santykiuose su kitais bei pačiu savimi kylančius sunkumus, neleidžiančius gerai jaustis. Gyvenime patiriami sunkumai atsikartoja grupės narių santykiuose, todėl dėl joje sukuriamų unikalių sąlygų keistis, terapinė...