Apie vidinę tuštumą: kaip atsisukti į save ir grįžti į gyvenimą 2021-10-27

08/22/2021

Kai supranti, kad gyvenimas neteikia džiaugsmo, emocijos ir jausmai prarado aštrumą, o ateitis atrodo nuobodi ir beviltiška, vyrauja toks tuštumos jausmas viduje. Jį dažnai lydi apatija, depresinės nuotaikos, beviltiškumas. Iš tikrųjų, vidinė tuštuma nėra tuštuma. Tai skausmas, kuris kažkuriuo gyvenimo metu buvo anestezuotas. Patyrėme kažką tokio intensyvaus, sunkiai išgyvenamo, kad tai privertė užšaldyti, apmarinti jausmus, nes kitaip būtume neišgyvenę. Tai gali būti patirtas pažeminimas, patyčios, psichologinis, fizinis ar seksualinis smurtas, atstūmimas. Žinome, kad apmarintas organas negali būti jaučiamas, taip, kaip ir užšaldyti jausmai nejaučiami. Tad, sakome, kad jaučiame vidinę tuštumą, nors iš pažiūros, viskas mums sekasi ir nieko netrūksta. Dažnai bandome nuo to tuštumos jausmo pabėgti destrukciniu būdu: impulsyvus valgymas, alkoholis, saldumynai, beprasmių filmų žiūrėjimas, lošimas, kompiuteriniai žaidimai ir pan. Dar bandome kabintis į žmones, tikėdamiesi, kad jie mus išgelbės, tą tuštumą užpildydami.

Gyvenime būna momentų, kai tokią būseną išgyvename visi, tačiau kai kam ji tampa nuolatiniu palydovu. Tuštumos sieloje atsiradimo priežastys gali būti skirtingos, tačiau pasekmės visada naikinančios, todėl verta atkreipti dėmesį į tai ir ieškoti būdų susigrąžinti jausmus, kad galėtume gyventi ir jausti gyvenimo skonį.

Geštalto terapijoje teigiama, kad ne taip reikšminga, ką tu patyrei, kiek svarbu susitelkti į tai, kokią įtaką tos patirtys tavo gyvenimui daro dabar, kokie klaidingi įsitikimai ir impulsyvios reakcijos neleidžia gyventi ir jausti, kad gyvenu. Kviečiu registruotis ir dalyvauti seminare, kuriame susipažinsite su šiuolaikinės psichoterapijos siūlomais praktiniais būdais rasti savo vidinius strigimus ir laisvėti nuo jų, atsigręžiant į save ir sugrįžtant į įvairių jausmų kupiną gyvenimą.

Seminaras parengtas, naudojantis Geštalto ir Kognityvinės terapijos bei Mindfulness (dėmesingo įsisąmoninimo) pratimais bei praktikomis.

Seminarą veda psichoterapeutė Danguolė Krupovnickienė, sertifikuota Mindfulness (dėmesingo įsisąmoninimo) ir Kognityvinės terapijos mokytoja instruktorė, Geštalto psichoterapijos ir Mindfulness asociacijų narė, mokymų lektorė.

RENGINIO DALYVIAI GAUS:

1. Išsamią teorinę informaciją konkrečia tema;

2. Išmoks praktinių metodų, padedančių tvarkytis su psichoemocinėmis problemomis;

3. Galės tiesiogiai užduoti jiems aktualius klausimus ir iš karto gauti atsakymus;

5. Lektorės paruoštą medžiagą-skaidres ir seminaro vaizdo įrašą;

6. Dalyvavimą patvirtinantį pažymėjimą.

Seminaras vyks zoom platformoje, vieno seminaro trukmė 2 valandos (nuo 19-21 val.), iš kurių 1,5 val. užims teorija ir praktinės užduotys, o pusvalandis bus skirtas jums, jūsų klausimams, diskusijoms ir pasidalijimams. Registruojantis galite iš karto atsiųsti savo rūpimą klausimą.

DALYVAVIMO SĄLYGOS:

Seminaro kaina 27 eur., registruojantis į du ir daugiau seminarų iš karto, vieno seminaro kaina 25 eur.  Registracija tvirtinama po apmokėjimo. Norintiems pasiteirauti telefonu: 868774775

 www.info@esukmc.lt  www.danguolekrupovnickiene.lt