Apie vidinę tuštumą: kaip atsisukti į save ir grįžti į gyvenimą 2021-10-27

08/22/2021

Šis seminaras daugeliui labai reikalinga tema - kaip atsiranda vidinės tuštumos jausmas, kai, atrodo, darai viską, ko nori ir gyvenime daug ką pasiekei.

Kaip gyventi, kai pradedi jausti, kad nebeturi energijos ir entuziazmo. Kai vis įkyriau aplanko mintys, kad gyveni lyg tai ne savo gyvenimą, jautiesi tarsi pametęs save ir nebežinai, kas esi, pradedi abejoti, kad tai, ką darai, turi prasmę.

Seminare kalbėsime apie tai, kokios dažniausios priežastys sukelia vidinės tuštumos jausmą, kada ir kaip nutolstame nuo savęs nuo ko pradėti pažintį su savimi ir ką galima daryti, kad galėtume:

* susitikti su savuoju "aš" ir užmegzti ryšį su savimi 

* suvokti savo poreikius ir juos realizuoti

* suteikti prasmę tam, ką darau

* pradėti jausti, kad tikrai gyvenu savo gyvenimą ir esu to vertas

Visi gyvenime kartais patiriame vidinės tuštumos pojūtį, tačiau kai kam ji tampa nuolatine palydove, nuo kurios bandome bėgti, kabindamiesi į kitą žmogų, tikėdami, kad jis kažkaip mane užpildys, prisiimdami vis daugiau darbų ir įsipareigojimų. O kažkiek atsipalaiduoti gali impulsyviu valgymu, gėrimu, beprasmių filmų žiūrėjimu ar panirdamas į socialinius tinklus, kad tik neliktum vienas su ta savo vidine tuštuma. Iš tikrųjų, vidinė tuštuma nėra tuštuma. Tai stiprūs jausmai, kuriuos kažkuriuo gyvenimo metu užšaldėme, nes patirtas skausmas vienoje ar kitoje situacijoje buvo toks stiprus, kad išgyventi su juo tiesiog negalėjome. Tad, tie jausmai buvo lyg tai anestezuoti. Žinome, kad apmarintas organas negali būti jaučiamas, taip, kaip ir užšaldyti jausmai nejaučiami. 

Tuštumos sieloje atsiradimo priežastys gali būti skirtingos, tačiau pasekmės visada naikinančios, todėl verta atkreipti dėmesį į tai ir ieškoti būdų susigrąžinti jausmus, kad galėtume gyventi ir jausti gyvenimo skonį. Geštalto terapijoje teigiama, kad tai, ką tu kažkada gyvenime patyrei, yra svarbu tiek, kad padėtų pamatyti, kokią įtaką tos patirtys tavo gyvenimui daro dabar: kiek neįsisąmonintų patirčių, virtusių "neuždarytais geštaltais" tempi per gyvenimą, kokie užšaldyti jausmai užšaldė tave patį, kad nebegirdi savojo "aš" ir kokios patirtys neleidžia gyventi ir jausti, kad gyvenu.

Seminaras parengtas, naudojantis Geštalto ir Kognityvinės terapijos bei Mindfulness (dėmesingo įsisąmoninimo) pratimais bei praktikomis.

Seminarą veda psichoterapeutė Danguolė Krupovnickienė, sertifikuota Mindfulness (dėmesingo įsisąmoninimo) ir Kognityvinės terapijos mokytoja instruktorė, Geštalto psichoterapijos ir Mindfulness asociacijų narė, mokymų lektorė.

RENGINIO DALYVIAI GAUS:

1. Išsamią teorinę informaciją konkrečia tema;

2. Išmoks praktinių metodų, padedančių tvarkytis su psichoemocinėmis problemomis;

3. Galės tiesiogiai užduoti jiems aktualius klausimus ir iš karto gauti atsakymus;

5. Lektorės paruoštą medžiagą-skaidres ir seminaro vaizdo įrašą;

6. Dalyvavimą patvirtinantį pažymėjimą.

Seminaras vyks zoom platformoje, vieno seminaro trukmė 2 valandos (nuo 19-21 val.), iš kurių 1,5 val. užims teorija ir praktinės užduotys, o pusvalandis bus skirtas jums, jūsų klausimams, diskusijoms ir pasidalijimams. Registruojantis galite iš karto atsiųsti savo rūpimą klausimą.

DALYVAVIMO SĄLYGOS:

Seminaro kaina 27 eur., registruojantis į du ir daugiau seminarų iš karto, vieno seminaro kaina 20 eur. Registracija tvirtinama po apmokėjimo. Norintiems pasiteirauti telefonu: 868774775 

 www.info@esukmc.lt  www.danguolekrupovnickiene.lt