Į pagalbą perfekcionistui: kaip išmokti gyventi be savo tobulumo 2021-10-20

08/23/2021

"Idealas yra lazda, kuri duoda galimybę mušti save ir tyčiotis iš savęs bei aplinkinių", - sako geštalto terapijos pradininkas Frederikas Perlsas. Tos tobulumo lazdos iš rankų nepaleidžia perfekcionistai. Būtent jie dažniausia gyvenime už esamas klaidas ar būsimas nesėkmes pliekia save arba ją nukreipia į kitus, reikalaudami ir kontroliuodami. Kodėl save taip kankiname? Greičiausiai dėl to, kad tai padeda išvengti dar skaudesnių išgyvenimų - gėdos jausmo. Be to, tokiu būdu nors trumpam gauname viešą pripažinimą ir savo vertingumo įrodymo iliuziją.

Daugelis žmonių nepastebi savo perfekcionizmo. O būtent jis dažnai tampa pykčio, įniršio, nerimo, ilgalaikio streso, depresijos, perdegimo, nuovargio, atidėliojimo priežastimi.

Valdomas perfekcionizmas gali padėti siekti tikslų, gerai atlikti darbus ir turėti norimą rezultatą. Tuo tarpu žalingas perfekcionizmas naikina mus iš vidaus, nors daugeliui išorėje atrodome gražūs ir sėkmingi.  Keletas paslėpto perfekcionizmo požymių:

  • Jūs visada atrodote puikiai.
  • Neišsakote savo idėjų garsiai, kol neapgalvojate visko iki mažiausių detalių
  • Gyvenate pagal griežtą tvarkaraštį, planuojate viską
  • Jums sudėtinga pailsėti, nieko neveikti, tiesiog "būti buvime" - gaila "tuščiai švaistyti laiką"
  • Siekiate kuo geresnio rezultato, nesimėgaudami pačiu procesu
  • Atidėliojate. Nors tai siejate su tingumu, tačiau tikroji priežastis yra baimė neatlikti tobulai
  • Delsiate, kai yra daug pasirinkimo galimybių, nes bijote suklysti arba priešingai - staigiai priimate sprendimą, nes tikite, kad žinote geriausiai net ko reikia kitiems
  • Nepasitikite niekuo, viską norite daryti patys, o jei skiriate darbą, užduotį kitam, būtinai kontroliuojate
  • Nepakenčiate bereikalingo laiko, pinigų leidimo, nenaudingo bendravimo, santykių
  • Negalite susikaupti, jei aplink netvarka

Jei tai apie jus, kviečiu dalyvauti seminare ir sužinoti, kur slypi jūsų perfekcionizmo priežastys, kas nutiks, jei nesustosite ir kokius būdus, norintiems keisti savo elgesį, siūlo šiuolaikinė psichoterapija. Įsitraukite šį seminarą į tvarkaraštį ir dalyvaukite - tai nebus tuščias laiko švaistymas!

Seminaras parengtas, naudojantis Geštalto ir Kognityvinės terapijos bei Mindfulness (dėmesingo įsisąmoninimo) pratimais bei praktikomis.

Seminarą veda psichoterapeutė Danguolė Krupovnickienė, sertifikuota Mindfulness (dėmesingo įsisąmoninimo) ir Kognityvinės terapijos mokytoja instruktorė, Geštalto psichoterapijos ir Mindfulness asociacijų narė, mokymų lektorė.

RENGINIO DALYVIAI GAUS:

1. Išsamią teorinę informaciją konkrečia tema;

2. Išmoks praktinių metodų, padedančių tvarkytis su savo psichoemocinėmis problemomis;

3. Galės tiesiogiai užduoti jiems aktualius klausimus ir iš karto gauti atsakymus;

5. Lektorės paruoštą medžiagą-skaidres ir seminaro vaizdo įrašą;

6. Dalyvavimą patvirtinantį pažymėjimą.

Seminaras vyks zoom platformoje, vieno seminaro trukmė 2 valandos (nuo 19-21 val.), iš kurių 1,5 val. užims teorija ir praktinės užduotys, o pusvalandis bus skirtas jums, jūsų klausimams, diskusijoms ir pasidalijimams. Registruojantis galite iš karto atsiųsti savo rūpimą klausimą.

DALYVAVIMO SĄLYGOS:

Seminaro kaina 27 eur., registruojantis į du seminarus iš karto, vieno seminaro kaina 25 eur., registruojantis į penkis seminarus ir daugiau, kaina po 20 eur. Registracija tvirtinama po apmokėjimo. Norintiems pasiteirauti telefonu: 868774775  

www.info@esukmc.lt www.danguolekrupovnickiene.lt