Renginiai kraunami

« All Renginiai

„MINDFULNES DIENA: DĖMESINGUMU GRĮSTAS STRESO VALDYMAS“

2029 18 gruodžio

6 ak. val., 1 dienos teorinis ir praktinis seminaras organizacijoms (teorijos ir praktikos santykis 40/60) organizacijoms.

Mindfulness programa – tai moksliniais tyrimais grįstas streso ir kitų neigiamų emocijų valdymo bei dėmesio koncentravimo metodas, išmokantis žmones koncentruoti dėmesį į šiuo metu atliekamą veiksmą ir jį išlaikyti, atsisakyti „autopiloto“ reakcijų ir reaguoti tik įsisąmoninus tai, ką noriu daryti ar sakyti, valdyti stresą, nerimą, baimes, depresyvumą, impulsyvumą, priklausomybes ir kitas neigiamas patirtis bei slegiančius jausmus.  Mindfulness programą, sujungęs budistines praktikas, psichologiją ir mokslą, parengė medicinos mokslų daktaras John Kabat-Zinn (JAV) beveik prieš 4 dešimtmečius. Šio metodo išskirtinumas yra tai, kad jis moko ne kovoti, nugalėti ar įveikti esamus sunkumus ir kitas neigiamas patirtis ar jausmus, bet išmokti valdyti. Tai yra, pirmiausia, dar prieš impulsą veikti, stabtelėti, susivokti, įsisąmoninti ir tik tuomet reaguoti ar priimti tinkamiausią sprendimą. Mindfulness metodas buvo taikomas gydymo įstaigose chroniško skausmo, fizinės ir psichinės įtampos mažinimui. Vėliau iš gydymo centrų sėkmingai perkeltas į gyvenimą ir plačiai taikomas įvairiose srityse. Šio metodo populiarumas aiškinamas tuo, kad siūlo itin aiškūs ir efektingus būdus, kuriuos galima iš karto taikyti įvairiose kasdieninėse situacijose.

Seminaro metu susipažinsite su pagrindiniais Mindfulness būdais, atliksite pratimus ir praktikas, orientuotas į dėmesio koncentravimą, kvėpavimą, buvimą „čia ir dabar“, kūno pojūčius,  realybės suvokimo ir priėmimo be išankstinių nuostatų ar vertinimo, klausymąsi be vertinimo ir sakymą tik to, ką įsisąmonini norintis pasakyti, atsparumo stresui bei perdegimui ugdymą, bendravimo, konfliktų sprendimo,  sprendimų priėmimo ir kt. įpročių įsisąmoninimui ir keitimui.

Mindfulness praktikų nauda – kasdienybėje jos gali užimti tik kelias minutes, bet labai sumažinti patiriamą stresą, padeda geriau valdytis, efektyviau planuoti savo veiklą, bet tuo pačiu savęs neslopinti. Mes dažnai negalime pakeisti gyvenimo, bet galime išmokti pakeisti tai, kaip jį patiriame ir kaip dėl to jaučiamės!

Seminaro vedėja – Danguolė Krupovnickienė, sertifikuota Įsisąmoninimu grįsto streso valdymo (Mindfulness) ir Įsisąmoninimu grįstos kognityvinės psichologijos mokytoja – instruktorė, Mindfulness Lietuvoje asociacijos narė, Geštalto psichoterapijos praktikė, socialinių mokslų magistrė.

RegistracijaInformacija

Data:
2029 18 gruodžio
Renginys Category:

Vieta

Kruopų 7-9
Vilnius,Lietuva
+ Google žemėlapis
Telefonas:
+37068774775
Interneto svetainė:
www.esukmc.lt