Renginiai kraunami

« All Renginiai

Mindfulness verslui ir organizacijoms

2024 1 kovo @ 10:41

Dar 2017 m. Nobelio premijos laureatas ekonomistas R. H. Taleris įrodė, kad mūsų reakcijas ir sprendimus veikia daugybė neįsisąmonintų dalykų: nuostatos, emocijos, fizinė ir psichologinė būklė. Šiuo metu pasaulį užkariavusios Mindfulness (dėmesingo įsisąmoninimo) metodai leidžia priartėti prie kuo objektyvesnio esamos situacijos suvokimo ir priimti sprendimus bei “karštose” situacijose bendrauti, remiantis ne impulsyviomis automatinėmis reakcijomis, bet aiškiai suvoktomis esamos situacijos aplinkybėmis.

Organizacijos Mindfulness pasitelkia kaip naują galimybę, leidžiančią įgyvendinti užsibrėžtus tikslus ir siekti efektyvumo per darbuotojų dėmesingumo ir sąmoningumo ugdymą. Pirmiausia – išmokstant stabtelėti dar prieš impulsyvų sureagavimą, kad suvoktum, kas dabar vyksta su manimi ir aplinkiniais, ko aš noriu pasiekti šioje situacijoje, kaip tai padaryti geriausiai. Korporatyviniu lygmeniu tai dažnai įtvirtinama, keičiant susirinkimų nuostatas: pavyzdžiui, kompanijoje Google visi pasitarimo dalyviai, prieš išsakydami savo galutinius siūlymus, daro tylos pauzę, skirtą susikoncentruoti ir aiškiai įsivardinti, kurie sprendimą veikiantys argumentai yra racionalūs, o kurie – ne.

Mindfulness praktikos ugdo gebėjimą atpažinti savo mintis, emocijas, kūno pojūčius ir iš jų kylančius impulsus, kad būtų galima atpažinti, kas man kelia įtampas ir stresą. Tik tokiu būdu galima išmokti suvaldyti jį ir užplūdusias negatyvias emocijas. Taip galima išmokti išbūti sunkiose, neapibrėžtose situacijose.

Dar Mindfulness praktinių užsiėmimų metu mokomasi suvaldyti dėmesį, koncentruojant jį į pasirinktą objektą ir išlaikant tiek, kiek pats noriu. Žiūrėti “naujoko” protu, kad vystytum sugebėjimą pamatyti keletą sprendimo variantų, taip pat – kūrybiškumą, netradicinį mąstymą. Be to, mokomasi dėkingumo, atjautos ir geranoriškumo.

Dar vienas Mindfulness nuopelnas – ji suvienija komandą vertybiniais saitais ir didina žmonių atsakomybę bei įsitraukimą.  2015 metais JAV  ketvirtis organizacijų ir korporacijų pradėjo naudoti šią metodiką. Ji persikėlė ir į kariuomenę, parlamentus, mokyklas bei kitas ugdymo įstaigas.

Mindfulness verslui ir organizacijoms:

1-3 val. paskaita/praktinis seminaras

Mindfulness savaitė – 5 dienos po 1-2 val. 

6-10 savaičių praktinių mokymų programa.

Kaip bus mokomasi? Pirmiausia, atkreipiame dėmesį į tai, kad, nors Mindfulness meditacijos ir kitos praktikos paimtos iš budizmo, tačiau šioje programoje nėra religinio atspalvio ar “nušvitimo” paieškų Ji remiasi kognityvine elgesio psichologija, neuromokslu, tikslingai atrinktomis meditacijomis ir grįsta moksliniais tyrimais. Taip pat svarbu žinoti, kad ją praktikuojant, nereikia atsiskirti nuo pasaulio, turėti kažkokių specialių vietų, būtinai sėdėti lotoso pozoje ar kaip nors kitaip atsiriboti. Nei vienam nereikės kaip nors riboti ar varžyti savęs. Priešingai – Mindfulness moko būti atviriems, budriems realybėje, kiekvieną akimirką. O praktikų metu susiformavusius naujus įgūdžius iš karto bus galima naudoti kasdieniniame gyvenime.

Mokymus veda Danguolė Krupovnickienė, viena pirmųjų Lietuvoje sertifikuotų Mindfulness, Įsisąmoninimu grįsto streso valdymo ir Įsisąmoninimu grįstos kognityvinės terapijos mokytoja – instruktorė, Mindfulness Lietuvoje asociacijos narė, Geštalto psichoterapijos praktikė (individualios konsultacijos ir grupinė terapija), lektorė.

Informacija

Data:
2024 1 kovo
Laikas:
10:41
Renginys Category:

Vieta

Kruopų 7-9
Vilnius,Lietuva
+ Google žemėlapis
Telefonas:
+37068774775
Interneto svetainė:
www.esukmc.lt