Renginiai kraunami

« All Renginiai

Mindfulness organizacijų sėkmei per sąmoningumo ugdymą

2024 kovo 1 @ 10:41

“Greitai, paprastai ir efektyviai” – dažniausias šiuolaikinės organizacijos poreikis. Akivaizdu, kad šiame, sparčiai  besikeičiančiame pasaulyje, sėkmę planuojanti organizacija, ieško ir naujų galimybių savo tikslams pasiekti. Kas tai gali būti? Šiuo metu pasaulį “užkariavo” per tūkstantmečius Rytų filosofijoje  ištobulinta ir Vakarų pasauliui pritaikyta koncepcija – Mindfulness. Mindfulness, kaip nauja galimybė verslui ir visoms organizacijoms, leidžianti įgyvendinti užsibrėžtus tikslus ir siekti efektyvumo per darbuotojų asmeninį augimą, kuris prasideda, mokantis rezultatyviai būti esamame momente. Pirmiausia – išmokti stabtelėti dar prieš impulsyvų sureagavimą. Ši pauzė būtina, siekiant susivokti, kas dabar vyksta su manimi ir aplinkiniais ir ko aš noriu pasiekti šioje situacijoje. Ugdomi gebėjimai kiekvieną akimirką būti dabartyje sąmoningu, atsisakius impulsyvaus elgesio, gimstančio iš “autopiloto” režimo.

Taip pat ugdomas gebėjimas atpažinti savo mintis, emocijas, kūno pojūčius ir iš jų kylančius impulsus, kad būtų galima atpažinti, kas konkrečiai man sukelia įtampas ir stresą bei suvaldyti jį, o taip pat ir užplūdusias negatyvias emocijas. Tokiu būdu galima išmokti išbūti sunkiose situacijose ir pasirinkti išmintingiausią sprendimą.

Dar Mindfulness praktinių užsiėmimų metu mokomasi suvaldyti dėmesį, koncentruojant jį į pasirinktą objektą ir išlaikant tiek, kiek pats noriu. Žiūrėti “naujoko” protu, kad vystytum sugebėjimą pamatyti keletą sprendimo variantų, taip pat – kūrybiškumą, netradicinį mąstymą. Be to, mokomasi dėkingumo, atjautos ir geranoriškumo.

Galima teigti, kad Mindfulness organizacijoje padeda įdiegti naują bendravimo ir darbo kultūrą. 2015 metais JAV  ketvirtis organizacijų ir korporacijų pradėjo naudoti šią metodiką. Ji persikėlė ir į kariuomenę, parlamentus, mokyklas bei kitas ugdymo įstaigas. Mindfulness mokymai verslui ir organizacijoms – tai 6-10 savaičių praktinių mokymų programa.

Kaip bus mokomasi? Pirmiausia, atkreipiame dėmesį į tai, kad, nors Mindfulness meditacijos ir kitos praktikos paimtos iš Zen budizmo, tačiau šioje programoje nėra religinio atspalvio ar “nušvitimo” paieškų. Ji remiasi kognityvine elgesio psichologija, neuromokslu, tikslingai atrinktomis meditacijomis ir grįsta moksliniais tyrimais. Taip pat svarbu žinoti, kad ją praktikuojant, nereikia atsiskirti nuo pasaulio, turėti kažkokių specialių vietų, būtinai sėdėti lotoso pozoje ar kaip nors kitaip atsiriboti. Nei vienam nereikės kaip nors riboti ar varžyti savęs. Priešingai – Mindfulness moko būti atviriems, budriems realybėje, kiekvieną akimirką. O praktikų metu susiformavę nauji įgūdžiai iš karto įtraukiami ir maksimaliai panaudojami kasdieniniame gyvenime. Jos didžiausia vertė yra tai, kad Mindfulness pratybos padeda tapti dėmesingesniais, psichologiškai stipresniais, geranoriškesniais, kūrybiškesniais ir emociškai stabilesniais.

Informacija

Data:
2024 kovo 1
Laikas:
10:41
Renginys Category:

Vieta

Kruopų 7-9
Vilnius, Lietuva
+ Google žemėlapis
Telefonas:
+37068774775
Interneto svetainė:
www.esukmc.lt